logo

Jak zostać szefem kuchni?

logo
Jak zostać szefem kuchni?

Kucharz pomimo pozorów jest zawodem bardzo trudny wymagającym posiadania pewnego zacięcia i smaku. Osoby nieposiadające tych cech nigdy nie staną się tak dobre jak ci, którzy mają to w genach.

Pierwsze kroki

Pierwszym krokiem w karierze kucharza powinno być oczywiście skończenie szkoły gastronomicznej. Najczęściej jej poziom nie ma znaczenia a najwięcej zarabiają w branży osoby, które skończyły zawodówkę. Jeśli więc posiadamy już właściwe wykształcenie powinniśmy zabrać się za praktykę. Można podjąć oczywiście od razu pracę pełnopłatną, jednak osoby, które nie są w stanie znaleźć zwyczajnego zatrudnienia decydują cię na staże. Najczęściej nie otrzymuje się w ich czasie wynagrodzenia tylko stypendium, jednak i tak najważniejsze jest to aby zdobyć jakiekolwiek doświadczenie.

Co później?

Osoby posiadające predyspozycje do tego zawodu najczęściej znają na pamięć przepisy, wiedzą jaki zestaw przypraw pasuje do jakich produktów, potrafią posługiwać się także wszystkimi naczyniami i nawet najbardziej nowoczesnymi garnkami czy urządzeniami kuchennymi. Droga zawodowa kucharza nie jest co prawda prosta, jednak trud popłaca. Szef kuchni w renomowanej restauracji ponosi odpowiedzialność za wydawane danie, ale również sporo zarabia. Szczególnie wybitne osoby otwierają najczęściej własne restauracje.

przyprawy-w-torebkach

Charyzma

Osoby chcące podjąć pracę w gastronomii powinny liczyć się z tym, że w ten branży ważna jest komunikatywność i stosunek do ludzi. Osoby, które nie są charyzmatyczne, rozmowne i sympatyczne nie znajdą w tym środowisku uznania. Kucharz sprzedaje ludziom nie tylko swoje potrawy i wspaniałe smaki, ale również siebie. Często klienci przychodzą do danej restauracji właśnie ze względu na przemiłego szefa kuchni i wspaniałą obsługę a nie samo jedzenie. W rzeczywistości stoi ono na drugim planie.Można, więc powiedzieć, że zawód kucharza jest naprawdę wymagający, jednak osoby, które to kochają nie wyobrażają sobie innego życia. Jest to ich pasja i dlatego wychodzi im to Az tak dobrze i smacznie.

Zestaw przypraw Kotanyi powinien gościć w każdej kuchni.

Napisz odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

logo
logo