logo

Zastosowanie anyżu gwiazdkowego

logo
Zastosowanie anyżu gwiazdkowego

Dziś w dobrych sklepach z przyprawami jest całe mnóstwo dodatków do dań, w tym nie trudno o przyprawy orientalne Kotanyi, które można wykorzystać do przygotowania jakiegoś orientalnego dania. Wśród licznych między innymi na sklepowej półce znajduje się również tak zwany anyż gwiazdkowy. Być może wielu z nas nie raz miało okazję taką przyprawę widzieć, może też stosować w gastronomii. Jednak nie wszyscy orientują się w danej sprawie, niektórzy na przykład bardzo słabo znają przyprawy, choć przydałaby im się ta wiedza, bo z kolei lubią gotować i smacznie jeść.

Czym więc jest anyż?

Anyż gwiazdkowy to przyprawa orientalna, a w rzeczywistości jest po prostu niedużym drzewem, na którym rosną owoce w postaci wspomnianych gwiazdek. Ich zastosowanie jest bardzo bogate. Wykorzystuje się je przede wszystkim w kuchni chińskiej, ale i jednocześnie w wietnamskiej. Głównie dodaje się go do potraw przygotowywanych z mięsa, ale i również deserów czy nawet zup.

anyz-kwiatki

Można go zetrzeć, albo też wykorzystać w całości, wszystko zwykle wedle własnej potrzeby i uznania.Anyż gwiazdkowy jest przyprawą typowo chińską, gdyż stamtąd właśnie pochodzi. Niektórzy kucharze uważają, że wystarczy zaledwie jedna gwiazdka, aby odmienić smak potrawy, oczywiście w bardzo pozytywnym znaczeniu. Można go kupić w różnej postaci, zależnie od tego jakiego kto potrzebuje. Jest w całości, a także starty w postaci proszku.Przyprawa ta doskonale prezentuje się jako ozdoba, gdyż ma wygląd bardzo ładnych, estetycznych i proporcjonalnych gwiazdek.

Dlatego też stanowi dekoracje potraw, układa się na talerzu bądź w jeszcze innych miejscach, zapewniając naprawdę bardzo ładny wygląd całości. Coraz częściej anyż gwiazdkowy wykorzystuje się w medycynie, gdyż pozytywnie wpływa na wirusy i bakterie, a także reumatyzm. Jest w ogóle dość popularna przyprawą, choć wiadomo, że jeżeli ktoś w ogóle nie stosuje przypraw orientalnych, albo mało gotuje, to może jej nie kojarzyć. Ale dostać ją można z pewnością w wielu punktach sprzedaży, szczególnie tam gdzie sprzedają ten typ przypraw.

Napisz odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

logo
logo